Ürün Kodu: 1632
Kategoriler: Define İşaretleri

 Ayak İşareti Anlamı,Ayak İşareti Mahzen İşareti,Zeminde sert kayaya yapılmış sag ayak işareti arazideki konumuna göre değerlendirilmelidir. Genelde ön kısmında giriş yada oda olma olasılığı çok yüksektir. Çok değerli bir işarettir hemen hemen her dönemde kullanılmıştır. Çeşitleri çok fazladır yöntemleri dönemlere göre değişmektedir. Bu tür yerlerde uzman bir bilirkişinin hedefe ulaşması çok zor değildir.

 

 


Balık işareti ve anlamı,Define işaretlerinde balık işareti ne demek,Mermer taşın üzerine hafif kıvrımlı geriye bakar şekilde iki tane balık işareti genelde hazır para anlamına gelmektedir balık işaretlerinin çeşitleri çok fazla bulunmaktadır. Balık işaretlerinin anlamı genel olarak Kuyruk kısmı tarafında su birikintisi aranmalı fakat su birikintisi zamanla yer deyiştirmiş olabilir, bazende balık işaretleri dere yataklarının bulundugu yeride ifade etmektedir. balık işareti uzk yerdeki suyu ifade ediyorsa  paranın oldugu yerde ikinci bir işaret aranmalıdır  elinizde kayıt yoksa çevresi derin arama cihazlarla mutlaka dikkatli bir şekilde bakılması gerekir.

 


Define işaretin sarma yılan işareti, Ermeni Kayada Kabartma Yılan İşareti,Kayaya kabartma olarak yapılmış yılan işareti, kafa kısmı içeride hafif kıvrılmış şekilde yakın dönem işareti. Ermenilerin yogun kullandıgı Kabartma Yılan işaretleri alınması zor ve genelde zehirlidir.bu işaretler Kesin altın gömüsü işaretidir. Bilir kişi tarafından mutlaka incelenmesi gerekiyor. Hemen önü veya 10 metre çevresi.

 

 

Define İşaretleri çizme işareti ne demek,Yer zemininde çok simetrik yapılmış çizme işareti hemen boğaz  kısmında küçük bir oyuk hemen üzerinde biraz daha büyük bir oyuk,hemen çevresinde mutlaka ikinci bir işaret olması gerekiyor iki yerde kesin çok yüklü gömü işareti. mahzen oda içerisinde Toprak altı görüntüleme radarları yada Sensörlü bilgisayarlı cihazlar ile bilir kişi tarafından izin alındıktan sonra tesbit keşifleri  yapılması gerekir. ayrıntılı bilgi için yetkililerden bilgi alabilirsiniz

 

 


 Emeni Yılan İşareti Birbirine sarma yılan işareti.önünde parmak Girecek kadar oyuk yılanların agızları hafif açık üç kıvrım şeklinde yapılmış yılan işaretlerinin çeşitleri çok fazladır kesinlikle yılanların duruş şekilleri arazide deki durumuna göre yorumlanmalıdır  genelde yılan işaretleri yığma çakıl,su gözdesi ve kayaların içersindedir bilirkişi tarafından arazide alan tarama ve derin arama cihazlarla hedefin bulunduğu alanın tesbiti yapılmalıdır.

 

 

 

 Bizans İşaretleri,Bizans Tünel Girişleri,Tahminen bizans döneme ait bir yapı dere yatağı kenarına yapılmış kenarları simetrik örülü taşlar iç kısmın üzerinde mermer blok giriş kısmınınderinligi içeri dogru iki mt yakın karşısındaki duvar horasanla kapatılmış gibi görünüyor ne amaç için yapıldığı bilinmiyor giriş olma ihtimali çok yüksek nereden geldiği bilinmiyor bu tür yerleri lütfen tahrip etmeyiniz size en yakın müze yetkililerine bilgi veriniz.

 

  Timülüs Tünel Girişleri,Timilüs Yapıları,Dagın zirvesinde ormanlık alanda net bir yığma dolgu toprak bakış açısına göre sağ tarafından dere akmakta soylu bir mezar olduğu tahmin ediliyor gizemli mezarlar kitabında mezar yapıtlarına ait bilgileri bulabilirsiniz bu tür yerlerin bulgusuna raslandığında müze yetkillilerine kesinlikle bilgi verilmektedir.

 

 

 

 Hafif sarp bir yerde büyük kayaya yapılmış bir ağcın dallarına konmuş şekilde birbirine bakan iki kuş resmi ortasında misket büyüklüğünde oyuk bulunmaktadır işaretin ifade şekli ana kuş yavru kuşa yiyecek vermeyi ifade ediyor hemen yakınında bir küçük birde yakın çevresinde kayanın içinde büyük bir gömü olma ihtimali yüksek resmi kazı başvurunda bulunup alan tarama ve kayadan sinyal geçirebilen cihazlar ile tesbit çalışması yapılmalıdır

 

 

 

 


Bu işaretler kiliseye bakan arazide sel felaketiyle ortaya çıkmış mükemmel işaretler altında yazılar bulunmakta büyük ihtimalle bölgedeki durumu anlatmaktadır büyük ihtimalle kiliseye ayit mezar odalarını ifade etmekte bilir kişiler tarafından görüntülü dedektörlerle incelenmesi gerekir. 

 

 

 

 Büyük bir kayada haç işareti bir metre büyüklüğünde tahminen hemen üzerinde daire şeklinde yapılmış başka bir işaret bu işaretin anlamı karşısında büyük kaya olması gerekiyor kayanın önünde yada içine doğru giden tünel aranması gerekmektedir izin alındıktan sonra cihazlarla tesbit yapılması gerekir

 

 

 

 Net bir kama işareti bu tür işaretler tamamen arazideki yapıya bağlı olarak değerlendirilmelidir bazen bulunduğu yerden bazende istikamet gösterdiği taraftan giriş olabilir genelde dere tarafı değerlendirilmelidir gösterdiği istikamette  ikinci bir işaret daha olması gerekmektedir

 

 

 

 Yüksek bir dağın araziye hakim bölgesinde yığma toprak eski uygarlık kalıntıları nereden geldiği bilinmiyor bu tür yerleri kesinlikle müze yetkililerine bildirmek gerekir  

 

 

 

Kayaya yapılmış sol el kapalı şekilde sadece işaret parmağı karşı tarafı  göstermektedir altında üç haneli yazı bulunmaktadır kesin bir define işareti parmak mesafesi hesaplanıp izin çalışmaları tamamlandıktan sonra cihazlarla tesbitler yapılmalıdır ölçüm metrajları İŞARETLERİN SIRRI KİTABINDA bulunmaktadır

 

 

 

 Büyük bir kayanın üzerinde mükemmel yapılmış net bir terazi işareti bu tür işaretler yorumlanması zor işaretlerdir bazende çok kolaydır örneğin;hemen bulunduğu yerde kayanın içinde olma ihtimali bazende arka kısımdaki daire şeklinde yapılmış olan kısım arka ratafı işaret etmektedir dikkatlice incelendiğinde üst kısımdaki küçük daire ölçüyü vermektedir derinde olma ihtimali çok yüksek arazi yapısına göre değerlendiriniz.

 

 


Define işaretin sarma yılan işareti, Ermeni Kayada Kabartma Yılan İşareti,Kayaya kabartma olarak yapılmış yılan işareti, kafa kısmı içeride hafif kıvrılmış şekilde yakın dönem işareti. Ermenilerin yogun kullandıgı Kabartma Yılan işaretleri alınması zor ve genelde zehirlidir.bu işaretler Kesin altın gömüsü işaretidir. Bilir kişi tarafından mutlaka incelenmesi gerekiyor. Hemen önü veya 10 metre çevresi.