DEFİNE İŞARETLERİ

ALAN TARAMA CİHAZLARI İŞE YARAR MI?

ALAN-TARAMA-CIHAZLARI-ISE-YARAR-MI-ALTIN-ARAMA-ALAN-TARAMA-DEDEKTÖRÜ-KİRALIK-RADAR

ALAN TARAMA CİHAZLARI, ALTIN ARAMA ÇUBUKLARI,YADA DEFİNE ARAMA ÇUBUKLARI İŞE YARARMI?

Alan tarama Cihazları Altın ve define arama çubukları alan tarama dedektörleri diye satılan define ve hazine arama amaçlı fiyatları 100 tl den başlayan sadece tel şeklinde satılan altın arama çubukları günümüzde oldukça yaygınlaştı. Alan tarama çubuk sistemleri çok eski çağlardan beri kullanılan sistemlerdir. Genelde maden aramalarında su yataklarını ve kaynaklarını bulmak için kullanılmıştır Şimdi ise teknolojinin gelişmesi kimyasal elementlerin çıkmasıyla beraber çeşitli frakanslar ve kimyasal düzenekler hazırlanarak belirli bir etkileşim meydana getirilmektedir

Bu sayede define aramada alan tarama çubukları ya da başka adıyla alan tarama sistemleri toprak altındaki boşlukları ve büyük define gömülerini tünel girişlerini bulabilmektedir.

ALAN TARAMA CIHAZLARI ISE YARAR MI
ALAN TARAMA CİHAZLARI İŞE YARAR MI? 4

Alan tarama cihazları aynı mıknatısın metale duyarlılığı gibi bu sistemler belirli düzeneklerle beslenerek hazırlanır son derece şık ve pratik kullanımlı hale getirilir. Genelde farklı çeşitlerde sistemler yapılmaktadır bunlardan bazı seçenekleri ve kullanım şekli aşağıdadır .

YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN Alan Tarama Çubukları Altın Arama Çubukları Define Arama Çubukları iki kişi karşılıklı tutarak antenleri birbirine takarak yön verme şeklinde kullanılır. Özellikle yeni başlayanlar için iki kişi karşılıklı en iyi hatasız kullanım imkanına sahiptir. Özellikle rüzgarlı havalarda iki kişi karşılıklı kullanılan bu sistem vaz geçilmez en iyi yöntemlerden biridir. Görüntü ve kullanış olarak çok şık olmasada 18 yıllık tecrübeyle kanıtlanmıştır.Sadece yapmanız gereken iki kişi karşılıklı antenleri birbirine kancalarını takarak göbek hizasında ellerimiz birbirine yakın duracak şekilde tutmak ve hafif iter gibi sabit sallanmadan 20-30 saniye kadar tutmaktır.Antenlen yön verdiği istikameti teyit etmek için karşınızdaki arkadaşınızla yer deyiştirerek tekrar aynı şekilde 20-30 saniye tuttuğunuzda aynı yöne antenler dönüyorsa antenlerin döndüğü tarafa 10 yada 20 metre kadar yürünür tekrar alan tarama antenlerimiz tutulur.Aynı yöne yönleniyorsa devam edilir hazinenin,tünelin,mahzen yada oda mezarların bulunduğu alanı geçmişsek bu kez antenlerimiz geriye dönecektir, bu geriye dönerek alanı kısaltır tam hedefin üzerine geldiğinde antenlerimiz bu kez ikisi birden aşağı doğru kırılır derecesinde yönlerdirme yapar.Hedefinten 5 metre kadar uzaklaşır 4 tarafından terrar tutarız ilk tesbit yaptığımız yere antenlerimizin yönlendirdiğinden emin olduktan emin oltuktan sonra hedefin ½ 60 doğru olduğuna emin oluruz.

ALAN-TARAMA-CIHAZLARI-ISE-YARAR-MI-ALTIN-ARAMA-ALAN-TARAMA-DEDEKTÖRÜ-KİRALIK-RADAR
ALAN TARAMA CİHAZLARI İŞE YARAR MI? 5

ALAN TARAMA CİHAZLARI, DEFİNE ÇUBUKLARI FİYAT VE KULLANIMI HAKKINDA BİLGİ VE SİPARİŞ HATTI:

0532 387 16 35 0216 342 43 19

Alan Tarama, Alan Tarama Cihazı,Alan Tarama Sistemleri, çift sistem denilen tekli tabanca gibi tutularak kullanım şekli bu size tek başınıza rahat kullanım imkanı sunmaktadır. Aynı zamanda diğer aparatlarını taktığınızda 2 kişi karşılıklı tutularakda kullanılır.

Yön Veren Alan tarama cihazları, Alan Tarama Antenleri çok az kullanılan şarkül denen sistemdir bu sistemde bir zincirin ucuna karışımlar olan topuz takılır.

Alan Tarama Dedektörleri,Alan Tarama cihazları, Elektronik devrelerle hazırlanan Alan Tarama sistemleridir. Bu sistemler genelde tekli kullanım şeklinde yapılır.

Define Arama çubukları Define Arama Antenleri içinde kimyasal düzeneklerle hazırlanan frakans devreli olanlardır.

Neticede bu sistemlerin hangisi olursa olsun en iyi sistemle hazırlanan alan tarama cihazları yüzde 70 lik başarı payı vardır.

Ancak unutmamak gerekir ki 100 ile 1 km uzakta bulunan bölgelere yönlendirebilme özelliği bulunmaktadır Yönlendirdiği yer çok iyi tahlil edilmeli yada başka bir dedektör veya görüntülü sistemlerle sağlıklı olması için değerlendirilmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir