DEFINEDE-INSAN-ISARETI-NE-ANLAMA-GELIR-DEFİNE-ARAMA-DEDEKTÖRÜ-KİRALIK-TOPRAKALTI-GÖRÜNTÜLEME-RADARI

DEFİNEDE İNSAN İŞARETİ NE ANLAMA GELİR?

Definede İnsan İşareti Ve Anlamı

Kabartma ise kaya mezar işaretidir, en fazla 100 metre çevresinde kaya mezarı vardır çok heveslenmeyin şimdiye kadar açmışlardır, mezarlar kral mezarına eş değerdir hatta bazıları kral mezarıdır.

adam işareti varsa tam olarak gözlerine bakın, kesin mezara bakar vaziyettedir, adamın vücut yönü ile baktığı yön farklı olabilir buna dikkat edin.

Adam işareti kadın işareti gibi değildir adamın elleri varsa parayı gösteriyordur, kadınlarda genelde gözler paraya bakar erkeklerde ise eller paraya bakar özellikle sağ el ne tarafı gösteriyorsa git para oradadır.

DEFINEDE-INSAN-ISARETI-NE-ANLAMA-GELIR-DEFİNE-ARAMA-DEDEKTÖRÜ-KİRALIK-TOPRAKALTI-GÖRÜNTÜLEME-RADARI
DEFİNEDE İNSAN İŞARETİ NE ANLAMA GELİR? 3

Adam: Kaya üzerinde elinde başak, şimşek v.s tutuyorsa, sakallıysa ve etek giymişse Hitit Tanrısı tasviridir. Gömü işareti değildir. Tarihi eserdir. Tahrip etmeyiniz. Geçmiş tarihte yol kenarlarına yapılmış ve yolu ifade ettiği bilinmektedir. Kaya bloklarında yapılmış kabartma adam sembolleri ise, kral veya lider mezarını (kaya mezarı) ifade edebilir.Uygarlıklara ait olduğundan define işareti değildir.Durumu müzeye bilgi vermelisiniz. Bunların haricinde ki adam işaretleri gömü işaretleride girmektedir.Çizim veya kabartma olabilir. Çizimde çizgiler yön verebilmekte,kabartmada ise farklılık gösteren tarafı yön vermektedir.

%90 kaya mezarıdır, adam diz çökmüş ile önünde bir adam daha vardır bu kral mezarıdır, eğer insan kafası varsa bunun baktığı yöne gidik büyük bir sunak bulursun buna yakın yerde yük mezarı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ana Sayfa
Dedektörler
İletişim
Arama